Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Dola Ne Pengjere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Lavdu qoft moj perendija
Qe ta dha ket bukuri jar x2

Nat e dit po kjaj si fmija
E s'po m'teren syt e mi x2

Dola ne penxhere
Synin kur ta pash
Piva ni got raki moj goc
Mashalla te thash

Mashalla te thash
Rakija me ka zan
Çuni osht i vogel
Nizam don me shku

Nizam don me shku
Leter do me m'çu
Ah mor çun i vogel o
S'ka kush me mi knu

Me ti knu ti knoj
Me ti shkru nuk di
Ah mor çuni i vogel o
Çka do t'boj pa ty

Çuno more çun
Gushen si pellum
Mos e pi rakin
Se te ban zullum

Zullumin m'ka gjet
More baca i vet
Hallaku t'kan hastret
Se je top sheqer

Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/2007


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0


Shyhrete Behluli - Dola Ne Pengjere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dola Ne Pengjere".
3. Video është e këngës "Dola Ne Pengjere", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.