Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Flamurit Kuq E Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  74

O flamur gjak o flamur shkamb e
Vend e vater o nane e babe
Lag me lote djegur me flake
Flamur shqiptar o i kuq e i zi e

Ti qe lind o shenjon pajtimin
Pajton islamin o e krishterimin
Midis teje pame vellazerimin
Djegu i arte o ti per njerezimin

Dhe sa shpeshe o por dhe ushtrive
N'zjarr u ndeze o e u nxive
Cdo mizor me shpate e bri o
O fushekuq o shkabzi e

Moj shqiponje o hapi krahet
Kush te pafte o lakmi ta paste
Kush mos te dashte zemra i plaste

Valo larte o ti flamur e
Skenderbeu o t'ka pase ne dure

Valo larte o ti bajrak e
Shkenderbeu o t'ka la ne gjak e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Shyhrete Behluli
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/04/2014
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Valton Beqiri


Shyhrete Behluli - Flamurit Kuq E Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flamurit Kuq E Zi".
3. Video është e këngës "Flamurit Kuq E Zi", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 6