Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Gjuha Shqipe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

1.
Hej

Në gurbet kush jeton
Gjuha shqipe e përmallon
Fjalën e saj për ta dëgjuar
Orë të tëra për t'kujtuar

2.

Hej

Gjuha shqipe, gjuhë e nanës
N'drit n'Kosovë si rreze e hanës
Atje kangët o i kam filluar
N'atdhe tim të zbukuar

3.
Sado njeriu të pasunohet
Pesha e mallit veç i shtohet
Për atdhe malli të rritet
Në çdo gjë zemra të ndritet


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtesShyhrete Behluli
Publikimi: 01/12/1990
Muzika: Afrim Sadiku


Shyhrete Behluli - Gjuha Shqipe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjuha Shqipe".
3. Video është e këngës "Gjuha Shqipe", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0