Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shyhrete Behluli - Ylli Që Nuk Shuhet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ylli Që Nuk Shuhet".
3. Video është e këngës "Ylli Që Nuk Shuhet", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Shyhrete Behluli - Ylli Që Nuk Shuhet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Moj Fisnike"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+01:00Do t'kendoj o nji historie
Me shume dhembje e krenarie
Per nji trim o me shume vyrtyte
Qe s'harrohet o kurr nder vite
Si pishtar o nder ne jeton
Sot Mushtishti o e kujton

Sikur ylli o qe nuk shuhet
Sikur stina o erdhe moti
Sadri Azem Emerllahu
Trim malesor o dhe shume i zoti
Si anetar o ne Ballin Kombetar
Kershilltar ish nder shoke i pari
Per liri e flamur luftoi
Si luftoi gjithmone shqiptari

Bac Sadriun me shoke te tjere
N'shpi t'maris o i kan pas mshel
Ja u kan lidh o syt me shamie
I kan pre edhe i kan grie
Gjasht tupanat kan bumbullue
Gjame e brim o mos me u ndigjue

Motra Gjyl o thot tuj lotue
Nandhejt vjet o i kom rrafshue
Qysh ma vran o te vetmin vllae
Une ma kurr o s'kisha me kja
Veç vorrin t'ja kisha dit
Mu kish duk si me le persdyt

Bac Sadriun me lulkuqe tjera
Qe per ne o sollen pranvera
Sot pa ta o s'do t'ish liria
Si Haliti edhe Reshiti
Sadik Sejda Zeqir Latifi
Sikur t'kishin o forc me u çue
Me sy te vet o kishin me pae
Lart flamurin o tuj value
Qe per te o te gjthe jane vra

Kta gjithmone o kem me i kujtue
Eej sepse digjen
Digjen per te jetue.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë