Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Shyhrete Behluli - Dashnija Si Deka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  5

Komente

1 🔥

01/12/2014

2014-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Shtëpi E Vjetër"
Prej dites se par
Qe t'kan pa kta sy
Sdi as vet qa u ba
Oh sun rri pa ty
Ma paske mar zemren
E m'paske habit
Me paska nxan dashnia
E se paskam dit

Me kan nxan dashnia
E se paskam dit

Ref:
Dashnia Dashnia
Nuk dihet kur t'nxen
Nuk ki kah me ik
Kerkun nuk tlen vet
Dashnia Dashnia
Ktu hile nuk ka
Barabar poj bojka
Mbret e Fukara

Thojn met nxan rakia
Mejhere ka met lshu
Po met nxan Dashnia
Veq vjen tu renu
Me dy syt po e shoh
Qka po don mem gjet
Ja falma at zemer
Ja merrma ket jet

Ja falma at zemer
Ja merrma ket jet

Ref:
Dashnia Dashnia
Nuk dihet kur t'nxen
Nuk ki kah me ik
Kerkun nuk tlen vet
Dashnia Dashnia
Ktu hile nuk ka
Barabart poj bojka
Mbret e Fukara

Ja falma at zemer
Ja merrma ket jet

Dashnia Dashnia
Nuk dihet kur t'nxen
Nuk ki kah me ik
Kerkun nuk tlen vet
Dashnia Dashnia
Ktu hile nuk ka
Barabar poj bojka
Mbret e Fukara


Ky tekst u dërgua nga Fisnik
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet