Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Shyhrete Behluli - Bandilli I Qarshisë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/2014

2014-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Shtëpi E Vjetër"
Emnin nuk ma din
Qysh po me thu zemer
Qysh bjen robi ne dashni
Kur s'e njeh nji femer x2

Menxi pres ty me te pa
Fjalet e tua me i ndigju
Dita me shkon me sevda
Kur me thue se te du

Ref...x2
Je si zemer je si shpirt
Fjale te mira per çdo dite
Ma nxen rrugen me bezdis
Ky bandilli i çarshise

Edhe une ty du me te thane
Syte ne balle o djale i kam
Nuk po foli veç po ngoj
Veç çarshia per ne thone x2

Une kurgje nuk kam me ty
Çka ke thane ti nuk e di
Nji buzeqeshje m'ka mashtru
Nuk do te thote qe une te du

Ref...x2
Je si zemer je si shpirt
Fjale te mira per çdo dite
Ma nxen rrugen me bezdis
Ky bandilli i çarshise

...

Ref...x2
Je si zemer je si shpirt
Fjale te mira per çdo dite
Ma nxen rrugen me bezdis
Ky bandilli i çarshise


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet