A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Çika E Hasretit


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  21

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/10/2018

2018-10-13T15:02:47

See Also

Engjëllusha Salihu

Music & Arrangement:

Miti Geci

Video Production:

MProduction


Ku mem falë zoti
oh e ka dit
mas vllasnivë oh një çikë
E lumja unë
oh ku jamë le
tan në mu po boni be

T’kem permarak
e t’kem perqefë
me ty shpija ka lezët

Her na qetë kajde
e her na knaqë
pa ju zoti mos na lashtë

2x
Per hasret e per qefë
t’kemi ty moj bijë
Tana vajzat ka jan
paqin fatë e lumturinë

Unë e kam emrin „Problemja e shpisë“
Kërkush qefin nuk ma prish
Oh me dashni mkeni ujit
si prej qielli kisha pikë

E di moj bijë
t’kemi lazdrru
por veq njona ke qëllu
Oh një mijë derte unë me i pas
Kur t’shoh ty tana i qes mas

4x
Per hasret e per qefë
t’kemi ty moj bijë
Tana vajzat ka jan
paqin fatë e lumturinë


Lyrics submited by A.M
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019