A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Shyhrete Behluli & Learta Jakupi - Për Ty Nexhmije


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/05/2019

2019-05-07T14:01:46

Më Shumë Nga

Learta Jakupi

Muzika & Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Muzika & Orkestrimi:

Rexho Mulliqi

Video Produksioni:

MProduction


[Shyhretja:]
Një jetë ja fale kangës
me ty su ngopëm kurrë
ikën mbi 50 vite
si të ishin muj.

Pak za ty po ta fali
ty Nexhmije, ty bilbil
Kanarinë e pa mposhtur
që të gjithë të thërrasin yll.

Po ndjen mall për ty Baresha
edhe Nusja Qafgastare
po ndjen mall krejt shqiptaria
për Nexhmijen tonë të madhe.

Një si ti njëherë ka lindur
një si ti jo nuk vdes kurrë
je legjendë zoj e madhe Pagarushë.

O një si ti njëherë ka lindur
një si ti jo nuk vdes kurrë
je legjendë zoj e madhe Pagarushë.

[Learta:]
Heej kam rrit shtatin
ndër këto male
bashkë me qingja e me dele
dhe bylbyla ndër zabele
mbas kombanës lojë e gëzime
si shqiponja ime.

O era lun me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o fusha gaz po veshet o nani nani
o lule bardhë po qeshi o nani nani
o dridhet mali çka u ba
o lujn bareshat në shulla
o dridhet mali çka u ba
o lujn bareshat në shulla.

O era lun me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o lule bardhë po qeshi o nani nani
o fusha gaz po veshet o nani nani
o dridhet mali çka u ba
o lujn bareshat në shulla
o dridhet mali çka u ba
o lujn bareshat në shulla.

NaniNaniNaniNanina
NaniNaninaaaaaaaaaaaa...


Ky tekst u dërgua nga NuhiKartolina (2)

2019-05-17 12:57:35
Po ndjen mall për ty baresha
Edhe nusja qafgastare
Po ndjen mall krejt shqiptaria
Për NEXHMIJEN tonë të madhe
2019-05-09 19:17:47
Një si ti një herë ka lindur
Një si ti jo nuk vdes kurrë
Je legjendë, zoj e madhe
PAGARUSHË

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019