Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Per Motren Time

ne keto caste po mendoja
disa vargje te shkruaja
por nuk dija kujt tia dedikoja
tani po e shkruaj
dhe sigurt jame
qe kjo poezi
do dali mbrekulli
sepse motres time
qe kaq shume e dua
po ja dedikoj
me shume dashuri
2 fjale te vogla
me shume kuptim te madh
kane nje miqesi
qe mbane miqesi
e nisa poezin
"o moter e dashur"
dhe e perfundova
"te dua pa fund"

- poezi nga Sidorela Cela


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11Më shumë nga Sidorela Cela