Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrit Bejleri - Vllazni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Porsi gurë të Rozafës së lashtë
Ti Vllazni me vllazën bashkë
Gjyshat tonë e baballarët
Brez mbas brezit ty të kanë dashtë

Ti je djepi, je futbolli
Na ndez zemrën, krahanorin
E tanë botën të na falin
Për Vllazninë kangën s’e ndalim

Vllazni, Vllazni
Je dashnija jonë
Ne me ty, ne me ty
Kuq e blu gjithmonë

Emri jot asht histori
E kena thirrë na qysh fëmijë
Do ta thrrasim prapë të tanë
Sa të ketë Shkodër e shkodranë

Ti je kuq si zemrat tona
Edhe blu si qiell’ i Zotit
E me ty do të jemi gjithmonë
Si kur humb e kur fiton
Sidrit Bejleri
Publikimi: 04/03/2021
Muzika: Sidrit Bejleri
Teksti: Sidrit Bejleri
Produksioni: Shpëtim Saraçi
Introduksioni: Palokë Kurti
Miks & Master: Marco Borsatti, Shpëtim Saraçi
Regjisor: Eduart Grishaj
Kitarë: Shkëlqim Dule
Bass: Françesk Fjerca
Trompë: Xhino Daja
Koret: Mateus Frroku, Marian Deda, Shkëlqim Dule, Françesk Fjerca, Raida Tagani, Emel Dhe Amad BejleriSidrit Bejleri - Vllazni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vllazni".
3. Video është e këngës "Vllazni", por nuk këndohet nga Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sidrit Bejleri:


Komente 0