Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Silva Gunbardhi - Fol

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fol".
3. Video është e këngës "Fol", por nuk këndohet nga Silva Gunbardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Silva Gunbardhi - Fol  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Trake Truke"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fol" kënduar nga Silva Gunbardhi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardo - Fol

pse sa her qe pom shifni pe gjuni flamurin e bardh
a mos e keni prej tute qe jem tu ardh
u myte tu ju shit trimni njerzve tjer veq sa per me ta rras
veq masi je qesi trimi pse spo guxo me dal
po njerzt e tjer nuk t'njohin sikur un se t'kan pa shum rrall
shokt e vertet shpesh her anash i ke lan

(Ref)x1
fol fol nisja ti ti fol fol
nese don me ba diqka
hajde hajde hajde bo
kta sjon tu e dit qe
une jom ardo
ai djali qe qet gjdo dir flow

Shpat Kasapi - Fol

E fundit gje qe do beja tani je tih
buza tka ngrir tih edin qee sjom mir
me ler gjysem te wrar me zemer te qar
tani nuk kaa me fjal se kam wdekur i gjall per ty

ZOTI LART E DI...
FOL qka ke dasht meshum ne jet
sepse tih nuk harrohesh leht
po ti thuaj nje te wertet sa ta blenn ty shpirti
sa jemi dasht sa jemi sha jemi kthy na duke qar
hap syt ti per her te par fol njeher me zemer

Qka wlen tani kur nuk ka dashuri asgje
tih me genjen gjen arsye dhe sflen ah tih
gjysem te wrar me zemer te qar taniiiii
nuk kam me fjal se kam wdekur i gjall per ty

ZOTI LART E DI...
FOL qka ke dasht meshum ne jet
sepse tih nuk harrohesh lehet
fol por thuja nje te wertet sa ta blen ty shpirtin
sa jemi dasht sa jemi sha jemi kthy ne duke qar
hap Shpirtin ti per her te par fol njeher me zemer

keq e me keq spo duroj se kjo zemer wetem heq
keq e me keq spo duroj se kjo zemer wetem heq..

Noise Seed - Fol

Tu mendu po thom me veten
A thu qka me bo me jeten
Une duhet ta gjej tani

Ne qytetin tim te vjeter
Vetem sillem dhe asgje tjeter
Fytyra te hinta dhe monoton

Fol tregom qka me bo
E kritika nuk ka mo
Sdu me ni sdu me pa
Nese din diqka trego

Po i sho njerezit se si mundohen
Jeta iken bashk me kohen
Nje mirazh ne rruge te gjate

Koken plot me dyshime
Dhe perpara shume gabime
Shiko per'rreth dhe tregom ku ndodhesh ti

aaaaaaaaaa.....

Valon Selmani - vokal
Vegim Uflla - gitare
Ledri Mahmuti - tupana
Granit Krasniqi - bas
Robert Shala - gitare/vokal
Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet