Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Tafani - Cfare Na Ndau? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Aii...Ooouu...
Ska me drama as kuptim,
s`ka me fjale as dashuri.
Pse kjo gjendje m`con n`depresion.
Pse kjo ndjenja ime nuk kalon.
S`ka me shprehje as ngrohsti.
S`ka me epsh as romanti.
S`ka me lutje as pasion.
S`ka me fjale te embla qe dikush t`i dedikon.

Cfare na ndau ne te dy??
Cfare na ndau le te thone dy sy.
Cfare ndodhi qe jemi te huaj??
Cfare ndodhi qe tani po vuaj??
Sa te dua bejbi do ta perseris.
Ne kujtimet e mia po me thote ta gris.
Merr guximin digje kete leter.
Behu pak i forte
harroje boten e vjeter.

Aj..Aj..Aj...

S`ka me dhimbje as guxim.
S`ka me lote qe lajne vetmine.
S`ka me prekje si ateher.
T`a ndryshoj shpirtin tim
qe dikur me dhe.
S`ka me ndjenja, pafundsi.
S`ka me jete as une as ti.
S`ka me vuajtje as trishtim.
S`ka me arsye te t`them "shpirti im".

Por nje shikim falma ti ket here.
Mos me braktis
mos me ler si te mjere.
Se zemra ime te do vec ty.
Se zemra ime do te kthehesh ti.
Falmi gabimet e jepma nje mundesi.
Falmi gabimet lejo t`jem me ty.
se shpirti im vetem ty te ndjen.
Gjithe jeta ime me ty i`a vlen.

Ska me drama as kuptim,
s`ka me fjale as dashuri.
Pse kjo gjendje m`con n`depresion.
Pse kjo ndjenja ime nuk kalon.
S`ka me shprehje as ngrohsti.
S`ka me epsh as romanti.
S`ka me lutje as pasion.
S`ka me fjale te embla
qe dikush t`i dedikon.

Cfare na ndau ne te dy??
Cfare na ndau le te thone dy sy.
Cfare ndodhi qe jemi te huaj??
Cfare ndodhi qe tani po vuaj??
Sa te dua bejbi do ta perseris.
Ne kujtimet e mia po me thote ta gris.
Merr guximin digje kete leter.
Behu pak i forte
harroje boten e vjeter.


Ky tekst u dërgua nga Sara_007aSilvia Tafani
Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5


Silva Tafani - Cfare Na Ndau?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cfare Na Ndau?".
3. Video është e këngës "Cfare Na Ndau?", por nuk këndohet nga Silva Tafani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silvia Tafani:


Komente 0