Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Në Kafene

Ne kafene e djeshme heret me mengjes
disa te rinj hyne me zhurme
te bukur, charmante, dhe me sy te zese
si aeroplani qe le pas gjurme.

Miku im i huaj, vec pak i zhbiroi
nga une u kthye duke thene
!jane shqiptare keta"- nje buzeqeshje leshoi
"gjaku yt, qe prapa ke lene".

E habitur e veshtrova nga ky percaktim
thua emrin jua lexoi ne balle?
"nuk i shef tek hecin?" -me tha miku im
kane nje hecje me nje krenari te rralle.

- poezi nga Silvana Berki


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet