Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Silvi - E Bukura Shqipëri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Muzika & Orkestrimi:

Gramoz Kozeli

Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Këngë e albumit:

"Të Urrej Me Dashuri"
Morra rugen per n'kurbet.
Dhe vendlindjen time e lash.
Po kudo m'kishte lezet,
Kur shqiptaret gjeja bashke.

Dhe pse dhimbjen e kishin ne shpirt.
Ata jo s'e tregojne.
E hidhnin vallen me gezim.
Vallja lotin s'e leshon.

Ref.2.x
Jo nuk ka fund kjo vallja jon'.
E askush nuk na ndalon.
Me duar bashkuar ata po vallezojne.
Urime, gezuar, ata po urojne.

Per te bukuren Shqiperi,
Ngrej dolli kudo qe shkoj.
Se e madhja Arberi,
Prap nje dite do te na bashkoje.

Jo ne kurre nuk jemi tretur.
Kete c'do kush ta harroje.
Dore per dore bashke,
Per Shqiperine do kendojme.

Ref.


Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Silvi Dollapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet