Simba
Simba
Simba
 • Emri i vërtetë:
 • Simbol Ramadani
 • Vendlindja:
 • Ferizaj
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 1 Prill 1994
 • Horoskopi:
 • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Simba është këngëtar i njohur. Ai eshte nje reper qe vjen nga Ferizaji, ben pjese ne grupin "Bad Man Simba" dhe punun me DD Studio.

Më datë 10 Mars 2014, Simbol publikon videoklipin "Hate My Swag", në bashkëpunim me B Fresh.

Më datë 9 Janar 2015, Simbol & Dori publikojnë videoklipin "Most Wanted".

Më datë 20 Qershor 2015, Albion X Simbol publikon videoklipin "Shotgun".

Më datë 27 Mars 2016, Mrk publikon videoklipin "Bang Bang", në bashkëpunim me Simbol.

Më datë 1 Prill 2016, Simbol publikon videoklipin "One Day".

Më datë 21 Prill 2017, Simba publikon videoklipin "Choppas".

Në vitin 2020, Simba publikon albumin "Know Yourself".

Më datë 17 Shtator 2023, Simba publikon videoklipin "Putana". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Simba. Videoklipi u prodhua nga kompania Dardan Visuals.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 2