Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpirti I Lodhur

Kur shpirti i lodhur digjet flakë
Dhe vetmin në Shpirt e ndjen
Forcë vetes i jep edhe pak
Por askënd pranë se gjen

Rrahjet e zemrës i n'dëgjon
Heshtja e kyçur të vret fort
Loti nga syri n'gadal pikon
Duket zemra po të n'dalon

E çdo minute e shumë kalon
Ndjen diçka që të shtergon
Dhimbja e shpirtit nuk pushon
Si qiri fiket dhe pushon

Sytë e lodhur mbyllen lehtas
loti i fundit ngadal rriell
Nesër një ditë e re fillon
Jo në tokë por në qiell

- poezi nga Simon Gjonaj


- U dërgua nga SimonGj1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim