Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Nexhmije Pagarusha

Qaj muzikë Shqipetare
Qaj me zë te deshperuar
Se bilbili I kenges shqipe
Sot në paq o është larguar

Mori rrugen lart në qiell
Engjujt doren ja kan zgjat
Me zë të paq e kan thirr
Erdhi koha të kendojm bashke

Sa mall e lot neper arte
Kënga jote zdo humb kurr
Do të lendohet zemra ime
Çdo her këngen që kendoj


Ti ishe mbretresha e muzikes
Paqës e shpirtit dhe zemres
Zeri yt i paster si kristal
Lamtumir mbretresha jonë

Sa mall e lot nëpër arte
Kënga jote zdo humb kurr
Do të lendohet zëmra ime
Çdo her këngen qe kendoj

- poezi nga Simon Gjonaj


- U dërgua nga SimonGj1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim