Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kemi Dhe S'kemi

Kemi ndertesa por paq skemi
Kemi rrug por rrugtar skemi
Kemi shpenzime por pare skemi
Kemi Shtepi por familje skemi
Kemi Shkolla por shkolltar skemi
Kemi doktor por shpetim skemi
Kemi Shendesi por t'mir skemi
Kemi semafor por durim skemi
Kemi telefon por libra skemi
Kemi urrejtje por dashuri skemi
Kemi jetes por shijim skemi
Kemi sy por shikim skemi
Kemi Shpirt por zemer skemi
Kemi muhabet por falje skemi
Kemi buk por femi skemi
Kemi endrra por gjum skemi
Kemi Shok por d'vertet skemi
Kemi kafe por mirmengjes skemi
Kemi familje por perqafim skemi
Kemi tryez por miq skemi
Kemi fjalen por bes skemi
Kemi armik por kojshi skemi
Kemi largesi por bashkim skemi
Kemi vendlindje por mall skemi
Kemi qytet por njerz skemi
Kemi fe por lutje skemi
Kemi flamur por trima skemi
Kemi gra por burra skemi
Kemi Zot por Besim skemi
Kemi te gjitha por asgje Skemi.

- poezi nga Simon Gjonaj


- U dërgua nga SimonGj1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim