Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Vetminë


Sonte Ne Vetmi

Edhe sonte nje nate si te gjitha te tjerat,
un jam vetem e ti je larg,
nuk po me duket shume ndryshe,
po mendoj nje kohe te bukur qe kisha me ty,
po me bje ngadale nje lot ne syte e mi,
po me duket se nata po me vret dhe me duket se mengjesi sdo me gjeje,
jam vetem ne nje dhome dhe muret me duket se po me hane nuk e di se si,po zemra po me qan,
nuk e di qa ndodhi as se pse se di,di vetem se ti per mua quhesh e vetmja dashuri,jam lodhur shume moj jeta ime me kane mbetur vetem kujtime nuk e di se pse e kam kaq te veshtire kur e di se ti je mire,
do doja te te kisha prane te ishim dhe njehere si me pare,
te te kisha ne krahet e mi dhe te te shikoja ne sy,
te te puthja me shume mall dhe pak ta shuaja kete zjarr,
kete zjarr qe po me djeg,kete mall qe po me vret,lotet qe po me shkaterrojne dhe kujtimet qe me lendojne.
te dua dhe kete e di mire,sa te madhe e kam kete deshire edhe njehre ne kete jete te te them te dua vertete,te ti puth ata dy sy qe me mungojne aq sa as vete se di,do doja edhe njehre te ishim bashke te te kisha ne krahe,te te shtrengoja fort dhe te zhdukesha pastaj nga kjo bote,te vdisja dhe me te mos isha veq edhe njehere te te kisha ta shohesh edhe ti lotin tim dhe te dish qe je shpirti im,te dua perjetesisht moj zemra ime e vogel.vertete me ka marre malli per ty shume,dhe po e kujtoj me lot gjdo moment qe ishim bashke se ka qene koha me e mire e jetes time,te dua te dua.

- Poezi nga Simona ShalcanjZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim