A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Shkruaj Per Ty

Shkruaj per ty qe afer s'te kam,
Shkruaj per faktin qe larg teje jam,
Shkruaj poezi dedikuar ty,
Oqean lotesh me shfaqen nen sy...
Shkruaj per jeten qe lame pas
Shkruaj per lidhjen qe nuk arriti te zgjase,
Shkruaj pafund edhe pse mbaroi,
Shkruaj se zemra ime kurre nuk te harroi...
Shkruaj nje histori qe mbeti kujtim,
Shkruaj per jeten qe me shkaterroi lumturine,
Shkruaj e shkruaj zemer pa mbarim,
Se jeta vret edhe pafajesine...
Shkruaj per vetmine qe po perjetoj,
Shkruaj per te shkuaren qe zemren ma helmoi,
Shkruaj per ty qe nuk me vleresove,
Edhe pse me deshe shume rende gabove...
Une nuk te mallkoj se akoma te dashuroj,
Ama gabimet me nuk ti toleroj, Prandaj une vendosa te shkoj, sepse shpirti im s'ka me fuqi te duroje...

- poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019