Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Dashurie


Pavaresisht

Pavarsisht se zgjodhe te ikje....une te fala
kurr se dashuri ty nuk ndala
ndersa sot qe ky lot po deperton te faqa ime
te betohem se sot e tutje ke vetem urrejtjen time
kam kaluar dit te tera e merzitur per fajin tend
kam qendruar mbyllur vetem ne nje vend
nuk kam dashur te dal nga dhoma ime
nje zot e di sa me dhimbnin ato kujtime
shum net me ka zem gjumi me lot ne sy
thoja me vete "Ku gabova ne lidhje me ty"
buzqeshja me ishte shuar
dhimbja,zemren time kishte pushtuar
dhe ti aty pa u shqetesuar per asgje
nuk e kuptoj se si ndergjegjia pa te munduar te le
kam shum emocione negative kam kaluar per fajin tend
por sot kam ven mend
ti e ke vendin te plehrat
pasi ti mir qe te lendon,po te ve ne dyshim dhe vlerat
i till je ti,pa zemer
mallkuar qoft dita kur ne zemer ngutita ate emer
emrin tend

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0