Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Dashurie


Te Jesh

Te jesh i bukur, nuk ka rendesi
se bukurine tuaj e josh nje njeri
Te jesh i zgjuar, sdo te thote gjithcka
se mendjen ta prish dhe nje budalla
Te jesh i pasur, kot sa je
parate sot i ke neser si ke
Te simpatizosh dike,eshte fare kot
se thua eshte engjell e te del idjot
Te jesh i sinqert eshte fatkeqsi
ne kete bote rebele nuk njihet drejtesi
E te dashurosh, thone eshte gje e bukur
nese dashuron vertet ke bere dhe nje tjeter te lumtur.....

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0