A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

E Di Pse Njerëzit E Mirë Vuajnë?

E di pse njerëzit e mirë vuajnë?
Sepse ato janë të dobët . . sepse ato janë budallenjë . . . sepse ato janë të drejtë . . . . sepse ato janë të sinqertë sepse ato nuk dinë të përdorin kurthe . . sepse ato e urrejnë të keqen . . . sepse ato kanë zemër . . . vuajnë sepse ato shqetësohen për të gjithë njerëzit që i rrethojnë . . . . vuajnë për atë njeriun aty që dergjet për bukë sepse nuk ka ditur të vlerësojë të mirat që ka dhe ky si njeri i mirë që është e ndihmon e ndihmon pa paragjykim e ndihmon pa interes . . dhe kur shikon atë njeriun e lënduar pavarësisht se mund të jetë më keq se ai jep gjithçka për të mos e parë të tillë . . . sepse është budalla mjaftueshëm për të falur gabime është budalla mjaftueshëm për të harruar të shkuarën . . . . edhe ky pra ësht njeriu që paragjykohet sot . . ky është njeriu që shumë njerëz flasin keq për të vetëm për faktin që është treguar tepër i mirë . . . dhe ja pse duhet të jesh i '' keq '' sot që të mbijetosh .

- poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019