Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Dashurie


Ne Heshtje Kur Qendroj

-Ne heshtje kur qendroj,
te mendoj e te enderroj.
Nje sekret nga zemra ime dua te ta tregoj,
njehere ne krahet e mi dua te te shtrengoj.
E di se prane teje kurr s'do te jem,
kete qe ndiej per ty me s'do ta them.
Fati e kishte shkruar qe ne te mos jemi dy,
ti i dikujt tjeter e une jo me ty.
Do e ndiej mungesen tende ne c'do koh,
ndoshta ndonje dite do te te shoh,e do bej sikur s'te njoh.
Sepse ia dhe dikujt tjeter dashurine,
e mua me le kujtim vetmine.
Ndoshta do te vuaj gjithe jeten si denim,
por me mire te vuaj,edhe pse te dua o shpirti im.
-Une jam shume xheloze e te them 2 fjale,
ti me flet me fort dhe un me me ngadale.
Ti je kokefort e s'me beson,
une per ty po tretem,ti se kupton.
Un jam shpesh nevrike,e ti zemerhekur,
te dy ne nje dite kemi per te vdekur.

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0