Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Hoxha - Dasma Cunit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

O jan terbu o jan terbu
Krejt shoqnia jan terbu
O n'kom jan qu, o ne kom jan qu
Nomi bohet ktu
2x

Gjujna pare, gjujna pare
Me shoqni e djegim fare
Dasma cunit, dasme e madhe
Kjo esht tradita Shqiptare
2x

O bojna qef deri n'saba
Se kjo nat nuk kthehet ma
O ngrejm dolli o ngrejm dolli
Sonte me shoqni
2x

Gjujna pare, gjujna pare
Me shoqni e djegim fare
Dasma cunit, dasme e madhe
Kjo esht tradita Shqiptare
4x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Sinan Hoxha
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/07/2021
Muzika: Marsel Gunga & 2 Step
Teksti: 2 Step
Orkestrimi: Marsel Gunga & Edi Balili
Video Produksioni: MAX Production
Production: Gravity Music
Mix & Mastered: Muza Production AcademySinan Hoxha - Dasma Cunit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Cunit".
3. Video është e këngës "Dasma Cunit", por nuk këndohet nga Sinan Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sinan Hoxha:


Komente 0