Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sk3rdi - Dridhe (Feat. Shkaterruesi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ref: Dridhe dridhe ti luje
ca kerkon eja thuje
jemi njesoj si cdo nate, vajze
epshin shuje
se jena klas ne cdo beat
e coj kur ti sdi me prit
I like you pussy, hey
ju kam trondit.

Rap1: Kalon ora 10,
ti po kerkon me u largu?
Vajze veten po ofendon,
apo ke qef me m'harru?
ti e shijove si ishte nata,
qe mbreme kalove
ne shtrat per 5 minuta
ti u eksitove.
Nuk kam faj pse je lidhur
keq mbas meje,
eja, celesin gjeje
shoqeve sekretin rrefeje
se e di cfare kam,
nuk jam aspak tamam,
po spat komplet aman,
jam ai qe buzet ti than'.
Seksi c'ke qe rri menjane,
nuk di dashuri,
di vec te jap kenaqesi,
me ndjenja si i do ti,
me leje, ku po rri,
c'ka pi,a tash don me u q*?
Skerdi eshte vec nje MC
profesion, stil i ri.

Ref: Dridhe dridhe ti luje
ca kerkon eja thuje
jemi njesoj si cdo nate, vajze
epshin shuje
se jena klas ne cdo beat
e coj kur ti sdi me prit
I like you pussy, hey
ju kam trondit.

Rap2: Cfare the, se kuptova?
Ti sdel kete nate?
Mos e perserit prap,
se sdo kesh me fat.
Eja nxito, shpejto,
i rezervuar vendin tamam si e do,
me vemendje degjo, kufirin mos e tejkalo
se ka shume menyra
ashtu dhe shume fytyra
shkaterruesi me ty
me plot detyra.
Bota te duket me ngjyra
nuk eshte me bardhe e zi,
mos e mbaj veten lady
e ke te fundit mundesi.
Mendoje mire kete nate
me vone nje tjeter eshte ne shtrat
mos i harro, renkimet
se me sdo ti jap
ndaj behu gati po vij tek ti
jepi duarve me shpejtesi
vishu seksi te kene zili
gjithmone si di ti.

Rap3: Dridhe dridhe ti luje
hey ne maksimum
nuk ka ndalim kete nate
luje luje o llokum
je si shpirt, si xhan
e papar nga cdo ane
fjalet leri menjane
fillojme atje ku e lame

Rap4: Po m'vjen me mire
skenen e ke perfshire (ou)
Po m'vjen, m'le pa mend
plotesoma k'te deshire
afrohu, qetesohu
pran' trupit tim ti eksitohu,
ne tingujt e "Life's dj" station
sintonizohu!


Ky tekst u dërgua nga emaSkerdi
Publikimi: 23/02/2012


Sk3rdi - Dridhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dridhe".
3. Video është e këngës "Dridhe", por nuk këndohet nga Sk3rdi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Skerdi:


Komente 0