Më mbaj mend (për 1 muaj)


Skerdi - Heroi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Heroi Im".
3. Video është e këngës "Heroi Im", por nuk këndohet nga Skerdi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Skerdi - Heroi Im  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Skerdi

Orkestrimi:

Apollo

Komente

Asnjë Koment

04/01/2021

2021-01-04T17:00:10+00:00


"Heroi Im" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Skerdi.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Skerdi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Muzika: Skerdi
Teksti: Skerdi
Orkestrimi: Apollo
Mix/Master: Edlir Begolli
Video Produksioni: Florid Imeraj
Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bourne - Heroi Im

Dhimbja per ty ket zemren ma ka vra
U bon shum vjet malli mka marr me tpa
Kujtimet me ty nmendje i maj hala
Sa shum po mdhem zemra prej faktit qe nuk je ma
Me ty po du me fol o BAB , o heroi jem
Kur jam ka ti tham kto fjal zemra fort o ka mdhem
E kur po vij te varri jot , ngushllim e kom vec lotin
Edhe pse zemra po m’thon qe me veti gjithmon e ki ZOTIN

Refreni
M’ka marre malli me t’pa , Pa ty nuk jena t’plot na
Mungesa jote o BAB , Zemrat ne na ka vra
Prej dites qe u largove , E ike ti nga kjo jet
Dhe gjithmon n’zemren time , Heroi im ke me mbet
Kujtimi me I vacant , Qe me mbeti ne jet (je ti)

Familjen mir e ki , motrat ka rriten jon
Besa more BAB , boll asht ka vu ajo nan
E di qe fjalen ta kom dhon , qe kom mu ba i mir
Po pasha ALLAHIN BAB , pa ty osht e vshtir
Nuk ma din kurrkush vujtjen , zemren kurrkush nuk ma din
Nuk e din kurrkush se sa shum mdhem fakti qe jom jetim
Thon se burri nuk derdh lot , s'osht e vertet
Se loti vet po del per njerzit ma tdashtun njet

Refreni
M’ka marre malli me t’pa , Pa ty nuk jena t’plot na
Mungesa jote o BAB , Zemrat ne na ka vra
Prej dites qe u largove , E ike ti nga kjo jet
Dhe gjithmon n’zemren time , Heroi im ke me mbet
Kujtimi me I vacant , Qe me mbeti ne jet (je ti)

Me plot e plot vujtje … jeta m’perballi
Po vujtja ma e madhe ish , pa BAB me u rrit djali
E kjo nan e shkreta , mshiren e ZOTIT e past
Ty sakrifiku per ne , me na rrit qysh ti ke dasht
Fjalt per ty sa tjom gjall kurr nuk kom me I nal
Kur tjert mthon djali i MANIT ,shum po nihna krenar
Rren ish kon kjo jet , jo e vertet
I coj lutje ALLAHUT , prap me na bashku n’Xhenet

Rich Dog - Heroi Im

pjesa 1:
hey bab mfal per to gabime
mfal per kohene keqe qe j ukom sjell shqetesime
mfal tash jo smundem me tshof nsy
e di tkom zhgenjy po ti prap je aty
mfal tash nuk e di ne kom ndryshu
kjo jet ishte per m ufati kshu ishte shkru
mfal dhe per sot ndoshta sdo jem me ty
4 mure jan per mua dhe ne hekura i rrethu
ok bab kthehem te dedikoj
2 vargje dhe 1 laps vetem kaq mund te dhuroj
mfal me nuk mundem mikrofonin kam bllokuar
sa her mendoj per ty text me lotet e kom shkruar
ok nen dikur ti linde djal
dhe babi u gezua po tani ka ngel pa fjal
por jo nga gezimi ai derdh vec lot trishtimi
pse ky djal mori rruget kush esht fundi i keti filmi
--------------------------------------
pjesa 2
1 dit dielli do ndricoj ndoshta sdo jet me mir
dua tflas per jeten time por esht e veshtir
4 thika n kraharor e 20 tjera ams shpine
tash a mkupton bab pse i bona keto gabime
nuk kerkoj justifikim nga bota skerkoj meshire
ne kemb qendroj i fort por brenda jam shkretetir
tani mfal per tgjitha ndoshta me nuk mundem tflas
se di cme pret neser dit e zez apo parajs
--hee--
mfal bab nuk u bera kurr hero
gjith tkeqijat e kesaj bote kisha por me degjo
vertet gabova rend por nuk jam penduar
njeriu provona gjithcka nje dit tmir per te jetuar
se jom rrit me gabime e shum msova nga to
gabimet me ben burr por tani tlutem ndrysho
ngrihe koken shiko as dielli me ste ngroh
mfal kam humbur veten tash as veten snjoh
Më Shumë Këngë Nga Skerdi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë