Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sokol Koci - Ajo Iku

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajo Iku".
3. Video është e këngës "Ajo Iku", por nuk këndohet nga Sokol Koci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sokol Koci - Ajo Iku  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

26/03/2011

2011-03-26T12:12:53+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ajo Iku" kënduar nga Sokol Koci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elgit Doda - Ajo Iku

Ajo iku,
nuk mund ta besoj
nuk mjaftoi gjithçka
qe une i dhashe.
Pa te kjo zemer
sot po ndihet bosh
nga mendja dot s'po mundem
ta largoj.

Ajo iku me la vetem nje trishtim
tani po ndjej si vdes
ngadale ky shpirti im.
Vetem pak si une
jo asgje, asgje me shume
vetem pak sikur t'me donte
sa e doja une.

[REF. 2x:]
Ndoshta ti nje dite
do te duash t'me kesh prane
ndoshta ti nje dite
do provosh si shpirti qan
ndoshta ti nje dite
do me thuash te te fal
se dashurine askush ty
jo si un nuk ta dha

Pse kjo zemer
po e don kaq shume
dhe pse dashuri
Me nuk i dha.
Jo nuk e di dhe
sa do vuaj une
Nga mendja
dot spo mundem ta largoj.

Ajo iku me la
vetem nje trishtim
tani po ndjej si vdes
ngadale ky shpirti im.
Vetem pak si une
jo asgje asgje me shume
vetem pak sikur t'me donte
sa e doja une.

[REF. 2x:]
Ndoshta ti nje dite
do te duash t'me kesh prane
ndoshta ti nje dite
do provosh si shpirti qan
ndoshta ti nje dite
do me thuash te te fal
se dashurine askush ty
jo si un nuk ta dha

Grand Thugz - Ajo Iku

mali g:
dashuri i dhurova jeten ja perkushtrova
koken mbrapa nuk e ktheva tmerrisht e dashurova
jam i ulur ntavoline mallkoj ditet qe me vijn
per te tret po me perpin mes kater mureve si cmendin
cdo qelize e trupit tim te adhuronte dashuronte
ermali se mendonte qe ty te t'tradhetonte
nuk esht turp te dashurosh dhe djemt e rruges dashurojn
por e kan nji pike te dobet kur te dun nuk te harrojn
po te pyes kthe pergjigje tlutem pse me le nvetmi
a mos vall nuk ke meshire me kok menjane qe po rri
te dhurova gjithka me pasteri pa interes
po ri i konceptove gjithcka si nje lidhje per biznes

young j:
sadopak tme kesh dashur ne ket jet ti
i vetem jam me kujtimet qe me le ti
ste kam prane vec me dhimbke po jetoj
dhe pse ike larg zemer kurr nuk te harroj
zemer kurr nuk te harroj
sado koha te kaloj
sdo mundem kurr te te harroj
dhe pse per ty ish vec nje loj

papi:
yeah baby please tell me that is not true
that you already forgot about me and you
that you already forgot ybout we been trough
please tell me is not true tell me is not true
i cant believe you choose to walk away from me
how could you play me like a fool cuz of the money
now shes gone and left me all alone
it feels like impossible living on my own
but what can i do your heart turned cold
i just wanna tell you that i want you more
on the floor down on my knees
praying to the god and wish you could never ever choose luxuries

young j:
sadopak tme kesh dashur ne ket jet ti
i vetem jam me kujtimet qe me le ti
ste kam prane vec me dhimbke po jetoj
dhe pse ike larg zemer kurr nuk te harroj
zemer kurr nuk te harroj
sado koha te kaloj
sdo mundem kurr te te harroj
dhe pse per ty ish vec nje loj

young j:
po du me gjet nje arsye qe kuptim ti jap jetes
per nje dashuri te hedhur nrrug si faqet e gazetes
ne ket nat e zymte kur un digjem prej mallit
pe rnje femer pa zemer qe shpirtin ja shiti djallit
a i ndjen vertet puthjet qe ai ty ti blen
je e afte qe te shtiresh por zemra nuk genjen

orianel:
kto mendime ngaterrohen bashke me goten e alkoolit
bashke me lotet bashke me dhimbjen dhe kujtimet qe ajio mori
ndjej si sduhet jeta ime dhe zemren ma shkaterron
si mund te jesh ne krahet e dikujt qe nuk te meriton
kur je prane ti me thuj a ndihesh e sigurt
e di qe trupi nuk te dridhet si dikur kur tputhja un


young j:
sadopak tme kesh dashur ne ket jet ti
i vetem jam me kujtimet qe me le ti
ste kam prane vec me dhimbke po jetoj
dhe pse ike larg zemer kurr nuk te harroj
zemer kurr nuk te harroj
sado koha te kaloj
sdo mundem kurr te te harroj
dhe pse per ty ish vec nje loj
Më Shumë Këngë Nga Sokol Koçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet