Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sparks - Pse

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga Sparks.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sparks - Pse  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

30/09/2009

2009-09-30T13:27:35+00:00yeah ...

Part 1
I ngris durt lart edhe me zo pyti ZOTIN,,
Oh Zot i madh qka u bo me Kastriotin,,
Pse kshtu ? Pse o kaq zemermaadh,,
Pse per Shok mundohet krejt me i kall , hëë?!!

Pse kaq shum ngutet? Pse bon aq t'mira ?!
Pse veten e le keq, me ju plotsu shokve deshira ??
Pse kaq shum ah ? Oh Zot a po me nin ???
Pse veten e lo n'lloq e kta KURR per nder nuk ma diin ?!

Pse jom budall , a thu ? Pse baben se kom ngu ?!
I bon , i bon t'mira , nfund Krejt Kthehen Kunder MU !
A thu pse jom ma miir, se repit ja di zorrt,,
A thuu ma kan inati se ti ZOT mke bo ma t'fort ?! ( A thu ?!)

Tlutna kthema pergjigjen , apo qoma një shej,,
A ndoshta ka ardh dita qe pergjigjet vet ti gjej,,
Nime ti shoki, vjen dita edhe rritesh ,,
Pytjet qe i bon , ndonjeher vet do t'pergjigjesh,,

Ref.2x
Durimi esht Dukat,
Durim une kam,,
Zoti ma ka fal ,,
Per këtë " DESHTIMAR JAM "
Nuk Vras , Nuk Therr, Jom Shqiptar me besë,,
Koha e bon t'veten vlla, kshtu qe ki Kujdes !!

Part 2

Nese une nuk mundem, at'her Zoti ta kthen,,
Edhe per Fat t'zi kto sene von mkan ra n'men,,
Po si kom ra pishmon, hala jom qaj i vjetrri,,
" Nese ti je vet, Ruju se ta mshon ky tjetri ! "

I verteti esht qaj qe kurr nuk fol kot,,
Esht qaj qe ta din per Nder, si per neser edhe SOT ,,
Po ti oh ZOT ,a thu kshtu e paske shkru ?!
Qe une n'jeten tem gjithmon me sakrifiku,,

Ti nuk e din , po shoki Une e di ;) ,,
Po nuk ta nxo per t'madhe se: Hala je fmi ,,
Mso, ma mir ki
hëh ...
Ma mir e ki ,,
Se ky Gurbet i Zi,, krejt nonen na ka **
OUUU

Edhe ti qe pom ngon, yeah vlla , Bash ti !,,
A mendon qe m'ki mashtru ?! At'her neser mbaj Zii,,
Se e ki hup vlla, shokin ton ma tmiiir ,,
Shokin ton qe per ty u lidhen n'Zingjiir ,,yeah !

Ref.3x
Durimi esht Dukat,
Durim une kam,,
Zoti ma ka fal ,,
Per ket " DESHTIMAR JAM "
Nuk Vras , Nuk Therr, Jom Shqiptar me besë,,
Koha e bon t'veten vlla, kshtu qe ki Kujdes !!

yeaaah ,,
RedPointRecords,
yeah ! ..

END!


Ky tekst u dërgua nga Valtinjashari
Më Shumë Këngë Nga Sparksi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet