Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Sparks - Welcome To Albania  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

29/09/2012

2012-09-29T13:41:47


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Welcome To Albania" kënduar nga Sparks.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sparks i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Korab Shaqiri - Welcome To Albania

ndoqa rrugen e gjate
neper erresire
me rrahje zemre

peshen e botes e mbaj
por kam duart e vogla
per zemren tende

nuk eshte jeta vetem loje
e provova dhe besoj
asgje tjeter s'vlen pastaj

dhe perhere nje gje mendoj
kush provon do ta besoj
dashuria eshte qmimi i saj

te humbas prap te gjej
dashuria ime e vjeter
ne kete bote
gjitqka mund te kete tjeter
por dashuri s'ka teper

WELCOME TO ALBANIA
(whooooooooooooooo)
(whooooooooooooooo)

nuk eshte jeta vetem loje
e provova dhe besoj
asgje tjeter s'vlen pastaj

dhe perhere nje gje mendoj
kush provon do ta besoj
dashuria eshte qmimi i saj

te humbas prap te gjej
dashuria ime e vjeter
ne kete bote
gjitqka mund te kete tjeter
por dashuri s'ka teper

WELCOME TO ALBANIA

WELCOME TO ALBANIA
(whooooooooooooooo)
(whooooooooooooooo)

(whooooooooooooooo)
(whooooooooooooooo)

WELCOME TO ALBANIA

me rrahje zemre
per zemren tende

Elita 5 - Welcome To Albania

Sa keq pa obligime
pa orar e hiç pa plan
të ri e të reja
online 24 orë po janë

Papunësi
e këtë shumë mirë e di

Me fjalë të kota e gënjeshtra
dita po kalon
pihet kafja e mëngjesit
edhe natën vonë

Papunësi
e këtë shumë mirë e di

Përditshmëri shqiptare
rini që nuk ka pare
Welcome to Albania
Welcome to Albania
idea sa të duash
s'duhet as ti paguash
Welcome to Albania
Welcome to Albania

Këtu e shtuna në mbrëmje
nuk është eskluzive dot
se party bëhen
çdo ditë jave
kot e kot
papunësi
e këtë shumë mirë e di

Si në Tetovë, Prishtinë, Tiranë
e kudo që të jesh
kjo rini shqiptare
nga mllefi po buzëqesh
papunësi
e këtë shumë mirë e di

Përditshmëri shqiptare
rini që nuk ka pare
Welcome to Albania
Welcome to Albania
idea sa të duash
s'duhet as ti paguash
Welcome to Albania
Welcome to Albania

Profesion kryesor papunësia
depresion çdo të ri që e sheh
gratis ka mbetë vetëm dashuria
''Të dua'' thuaj se pa lekë e ke
Më Shumë Këngë Nga Sparksi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet