A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgalemi

Era fryn si e terbuar
dhe ngre valet si nje mal
fluturo, zgalem-trimoshi,
vrull i eres nuk te ndal!

Ulerin tufan i eger
permbi det pa an’e fund…
fluturo, zgalem-trimoshi,
klithm’ e eres ty s’te tund!

Caje, caje rrugen vete,
kur rreh vala me rrembim…
fitimtar me nder ne jete
del vec ai qe ka guxim!

- poem written by Spiro Çomora


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019