A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Zjarr Dashurie

Si e cmendur zemra rreh
Digjet zjarr e me gufon
Dicka kerkon te me thote
Kur ty afer me kalon.

Syte ndeshin njeri tjetrin
Dhe ty tinaz me shikon
Me dridhet trupi dhe duart
Goja nje llaf se leshon.

Gjumi naten nuk me ze
Ty te shikoj ne ender
E cme digjet zemra e shkrete
Kur ty me buzeqesh embel.

Dua te tshikoj perdite
Vec per ty mendoj moj flutur
Zemren time ke rrembyer
Ska jo ndjenje me te bukur.

Ne sy te shikoj une
Dhe ty me shikon mua
Dhe zemra qe rreh fort
Thote
Te dua te dua te dua.

- poem written by Spiro Gremo


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018