A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Dite E Bukur Vjen

Kur te ze trishtimi prite
dhe te godet pa meshire
behet kafsha me e mire
dhe njeriu egersire

Mos u vrrenjt o egersire
se trishtimi ste ka mik
sa here te troket ne dere
hapja deren mos ki frik

Mos u leros me ligesine
kamxhikoje kopracine
mba ne krye ndershmerine
dhe te gjithe rrotull te vijne

Shtrij kembet me jatakun
mos i nxire perjashta kurre
mblidhe mendjen derdhe lotin
shpirtin zemren beje gurre

Mos u vrrenjte prej trishtimit
kur jeta te genjen
seshte qameti i gjykimit
neser dite e bukur vjen.

- poem written by Spiro Gremo


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019