Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Kaurrelat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  41

Me ndini shoke te gjithe toke per hallin tim jo te vogel
Ka disa dite jam tu merzite
a do te gjeje ndjenja zemren
Ne lagjen time has dhe nje shitore
ku ka dhe karamela
Por kryesorja eshte punetorja
me floket kacurrela

O dredh o dredha dredha
o si ajo s'ka t'tjera
E embel si karamelja
kjo vajze me kacurrela

Ka disa here n' shitore me shohin
kinse per karamela
por kacurrelja kur te me shikjoj
dal dhe me gjena t'tjera (2 here)

ma jep kete ma jep ate
edhe kete edhe ate
kacurreljaaaaaa...

Ndihmomni shoke te gjithe toke
per hallin tim jo te vogel
ka disa dite kot jam tu prite
a do te gjej ndjenja zemren
ne lagjen time eshte nje shitore
ku ka dhe karamela por kryesorja eshte punetorja
me floket kacurrela

o dredh o dredha dredha o si ajo s'ka t'tjera e embel si karamelja kjo vajze me kacurrela

Ka disa here n' shitore me shohin kinse per karamela por kacurrelja kur te me shikjoj dal dhe me gjena t'tjera (2 here)

ma jep kete ma jep ate
edhe kete edhe ate
kacurreljaaaaaa...


Ky tekst u dërgua nga Ina Kacurrelsja


Akordet:

Fillimi
Fm Fm Fm Fm
Fm A#m C# C Fm
Me vijni shoke te gjithe toge per hallin tim jo te vogel
Fm A#m C# C Fm
Kam disa dite jam tu u merzite a do te gjej ndjenja zemren
Fm A#m C# C Fm
Ne lagjen time asht nji shitore ku ka dhe karamela
Fm A#m C# C Fm
Por kryesorja asht punetorja me floket kacurela
D# Fm D# Fm
Po dredh, po dredha dredha, po si ajo ska tjera
D# Fm D# Fm
E ambel si kaaaramelja kjo vajz me kacurela
Ka disa her n shitore me shohin kinse per karamela
Por kacurelja kur te me shiqoje asdasd me gjana tjera
Ka disa her n shitore me shohin kinse per karamela
Por kacurelja kur te me shiqoje asdasd me gjana tjera
D# Fm D# Fm
Ma jep kete, ma jep ate, edhe kete edhe ate
Fm A#m C# C Fm
Kacureljaaaaaaaa
ose .. drejten met than une e di F#m-H-E-F#m

Stefi Prifti & Endri Prifti - Kaurrelat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaurrelat".
3. Video është e këngës "Kaurrelat", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 3