Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Bora E Pare Lyrics

Ju keni votuar
★★★★★
Mesatarja:  4.8 / Votuan:  37

Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter
mes bores qe binte pa pushim
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter,
mes bores qe binte pa pushim.
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!Akordet:

Origjinalja fillon ne Dm, ose me kapo ne 5-a ne kitare

Pra binte (Am)bore, bora e (Dm)pare
dhe ne kalonim bashke ne (E)trotuar,
ecnim te (Am)dy, zene dore per (Dm)dore
Filluam te luanim bashke me topa (E)bore.

Ti (Am)qeshje (Dm)vogelushe (Am)sykalter
mes bores qe (E)binte pa (Am)pushim
Te (Am)ngrinin ty (Dm)dockat e (Am)njoma
I ngrohje (E)ato ne gjoksin tim.

Pra (Am)bjer, pra (E)bjer, ti bore e (Am)pare,
S'ta (Am)kemi ne (E)friken (Am)aspak.
Se (Dm)shume (E)dashuri ka ne (Am)bote
E (Am)para, (E)s'harrohet per (Am)jete!

Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter,
mes bores qe binte pa pushim.
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!Endri Prifti & Stefi Prifti
Publikimi: 09/12/2010
Orkestrimi: Adrian Hila
Teksti: Aleko Skalo
Muzika: Abaz HajroStefi Prifti & Endri Prifti - Bora E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bora E Pare".
3. Video është e këngës "Bora E Pare", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 1