Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Adhuroj Stinen E Vjeshtes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

E adhuroj stinen e vjeshtes
Bukurine e saj
Dhe gjethet kur bien nga pemet
Si te zena ne faj

Sa me pelqen ky plazh i braktisur
I cili me ngjan si varke e vetmuar
Mes dallgesh shkon tek limani i saj

Sa e dua koloritin e saj
Kur pikat e shiut mbi xhama
Trokasin ngadale

Ne qiell shikoj nje fjongo te bardhe
Qe era e lehte, e lehte
Nga floket sot nje vajze ja ka mare
Mendimet e mia shkojne drejt saj
Ne kete largesi ku perendojne dhe zogjte shtegetare

Sa e dua koloritin e saj
Kur pikat e shiut mbi xhama
Trokasin ngadaleAkordet:

D A D. A
E adhuroj stinen e vjeshtes
D A
Bukurine e saj
D A F#m
Dhe gjethet kur bien nga pemet
E A-D
Si te zena ne faj

Sa me pelqen ky plazh i braktisur
I cili me ngjan si varke e vetmuar
Mes dallgesh shkon tek limani i saj

A. D. A —D
Sa e dua koloritin e saj
A. F#m
Kur pikat e shiut mbi xhama
E. A —D
Trokasin ngadale

Ne qiell shikoj nje fjongo te bardhe
Qe era e lehte, e lehte
Nga floket sot nje vajze ja ka mare
Mendimet e mia shkojne drejt saj
Ne kete largesi ku perendojne dhe zogjte shtegetare

Sa e dua koloritin e saj
Kur pikat e shiut mbi xhama
Trokasin ngadale

Stefi Prifti & Endri Prifti - Adhuroj Stinen E Vjeshtes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Adhuroj Stinen E Vjeshtes".
3. Video është e këngës "Adhuroj Stinen E Vjeshtes", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 0