Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Pak Dashuri (Eja Ne Preher Te Te Marr) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Por si qiri po me tretet jeta
Lotet e mia s'kane mbarim
Un shum kerkova,por nuk gjeta
Pak dashuri,pak dashuri...

Por si qiri po me tretet jeta
Lotet e mia s'kane mbarim
Nektar kerkova por si bleta
Pak dashuri, pak xhelozi

Ref:
Eja ne preher te te marr
Dhe te ta heq ate merzi
Na pret te gjitheve nje gur mbi varr
Pak dashuri, pak dashuri

Eja ne preher te te marr
Dhe te ta heq ate merzi
Na pret te gjitheve nje kryq mbi varr
Pak dashuri, pa dashuri...

Strofa 2

Me kot kerkova dashurin
Me kot kerkova pa qetesi
Qetesi dhe dashuri nuk gjeta
Ne terrin e thelle pa mbarim

Ref:
Eja ne preher te te marr
Dhe te ta heq ate merzi
Na pret te gjitheve nje gur mbi varr
Pak dashuri, pak dashuri

Eja ne preher te te marr
Dhe te ta heq ate merzi
Na pret te gjitheve nje kryq mbi varr
Pak dashuri, pa dashuri...
Stefi Prifti & Endri Prifti
Publikimi: 03/07/2019
Orkestrimi: Endrit Shani
Video Produksioni: Cinematic Albania
Piano: Pandush Jani
Violin: Laert Troja
Guitar: Endrit Shani
Guitar Bass: Gjergji Feto
Drums: Bledar Tanasica
Video Produksioni: Erarber Topi Photography Focus ProductionStefi Prifti & Endri Prifti - Pak Dashuri (Eja Ne Preher Te Te Marr)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pak Dashuri (Eja Ne Preher Te Te Marr)".
3. Video është e këngës "Pak Dashuri (Eja Ne Preher Te Te Marr)", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 0