Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sting - Born In The 50'S

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Born In The 50'S".
3. Video është e këngës "Born In The 50'S", por nuk këndohet nga Sting.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sting - Born In The 50'S  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00How many of you people out there
Been hurt in some kind of love affair?
And how many times did you swear
That you¡¯d never love again?
How many lonely, sleepless nights?
How many lies, how many fights?
And why would you want to
Put yourself through all of that again?

Love is pain I hear you say
Love is a cruel and bitter way of
Paying you back for all the faith you ever had in your brain
How could it be that what you need the most
Can leave you feeling just like a ghost?
You never want to feel so sad and lost again

One day you could be looking
Through an old book in rainy weather
You see a picture of her smiling at you
When you were still together
You could be walking down the street
And who should you chance to meet?
But that same old smile you¡¯ve been thinking of all day?

Why don't we turn the clock to zero honey?
I¡¯ll sell the stock we¡¯ll spend all the money
We're starting up a brand new day
Turn the clock all the way back
I wonder if she¡¯ll take me back
I¡¯m thinking in a brand new way

Turn the clock to zero sister
You¡¯ll never know how much I missed her
Starting up a brand new day
Turn the clock to zero boss
The rivers wide we¡¯ll swim across
We're starting up a brand new day

It could happen to you
Just like it happened to me
There is simply no immunity
There's no guarantee
I say love is such a force if you find yourself in it
You need some time for reflection
You say, baby wait a minute, wait a minute
Wait a minute, wait a minute
Wait a minute, wait a minute

Turn the clock to zero honey
I¡¯ll sell the stock we¡¯ll spend all the money
We're starting up a brand new day
Turn the clock to zero Mac
I'm begging her to take me back
I¡¯m thinking in a brand new way

Turn the clock to zero boss
The rivers wide we'll swim across
Starting up a brand new day
Turn the clock to zero buddy
Don¡¯t wanna be no fuddy duddy
We're Starting up a brand new day

I¡¯m the rhythm in your tune
I¡¯m the sun and you¡¯re the moon
I¡¯m the bat and you¡¯re the cave
You¡¯re the beach and I¡¯m the wave
I¡¯m the plough and you're the land
You¡¯re the glove and I¡¯m the hand
I¡¯m the train and you¡¯re the station
I¡¯m the flagpole to your nation

I'm the present to your future
You're the wound and I'm the suture
You're the magnet to my pole
I'm the devil in your soul
You're the pupil I'm the teacher
You're the church and I'm the preacher
You're the flower I'm the rain
You're the tunnel I'm the train

Stand up, all you lovers in the world
Stand up and be counted, every boy and every girl
Stand up, all you lovers in the world
We're starting up a brand new day

You're the crop to my rotation
You're the sum of my equation
I'm the answer to your question
If you follow my suggestion
We could turn this ship around
And go up instead of down
You're the pan and I'm the handle
You're the flame and I'm the candle

Stand up, all you lovers in the world
Stand up and be counted, every boy and every girl
Stand up, all you lovers in the world
Starting up a brand new day


Më Shumë Këngë Nga Sting:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet