Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sting - Englishman In New York

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Englishman In New York".
3. Video është e këngës "Englishman In New York", por nuk këndohet nga Sting.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sting - Englishman In New York  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/06/1987

1987-06-11T16:38:00+00:00

I don t drink coffee I take tea my dear
I like my toast done on the side
And you can hear it in my accent when I talk
I m an Englishman in New York

See me walking down Fifth Avenue
A walking cane here at my side
I take it everywhere I walk
I m an Englishman in New York

I m an alien I m a legal alien
I m an Englishman in New York
I m an alien I m a legal alien
I m an Englishman in New York

If "manners maketh man" as someone said
Then he s the hero of the day
It takes a man to suffer ignorance and smile
Be yourself no matter what they say

I m an alien, I m a legal alien
I m an Englishman in New York
I m an alien, I m a legal alien
I m an Englishman in New York

Modesty, propriety can lead to notoriety
You could end up as the only one
Gentleness, sobriety are rare in this society
At night a candle s brighter than the sun

Takes more than combat gear to make a man
Takes more than license for a gun
Confront your enemies, avoid them when you can
A gentleman will walk but never run

If "manners maketh man" as someone said
Then he s the hero of the day
It takes a man to suffer ignorance and smile
Be yourself no matter what they say

I m an alien, I m a legal alien
I m an Englishman in New York
I m an alien, I m a legal alien
I m an Englishman in New York


Më Shumë Këngë Nga Sting:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet