Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stresi - Rri Larg (Feat. Big Basta)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  8

(Big Basta):
............

Boll s'kom frymzim me shkrujt tekst
Un birrat që i kom pi ma shtyn alkoholin n'mend
Dritat Fik't shoh naj film Pull t'kuqe
Edhe m'vjen një mesazh Lala sukakuqe
Un thash t'cifja policin dalin vet ta gjejn
Lala ka bo ca lëvizje t'gabume dhe i kushtun shtrejnt
Boni miljona nëpër Europ u kthy n'atdhe
Mblodhi cunat shum prap pare edhe knej
Njofti ca kurva donin t'keqen e k'ti tipi
Që i mbante me lek,buk dhe rroba gjith dimrit
Superhit n'qytet me nejshte më se shok
As vend,as adres,as shpi ku banon
Misterioz një dit kurva i bon problem
U zi me ca tipa "pse ma pae e pse m'the"
Ato e mbajtën mend mir edhe si ftyr
Po cuni që nga sot nuk do kthehet më kurr

Ma can trapin problemet
Rri larg Rri larg
E di un prap tap e kom jetën
Rri larg Rri larg
Nakaut me të tretën
Rri larg Rri larg
Une boj xhum ti më sjell të drejtën

Rri larg Rri larg
Vetëm
Rri larg Rri lar (4x)

(Stresii):
..........

Jam ul në prag të derës inspirohem me veten
Jam fut aq thell sa nuk po gjej t'vërtetën
Flas,flas për rrug flas për sende t'vërteta
Kam vendos me i zgjedh rrug't e lehta
Se shpejt po t'ikte jeta
Jetoj me një lagje ku nashët rin me 32sh
Sa shum shqetsime,ankesa n'rajonin
numër 2sh
Telefonojn m'tregojn se dikush ësht arestu
Mendova ca kom bo prom a thu ku kam gabu
Qetri pranoj akuzën për dicka që se pat bo
Me rehje barbarisht po prap nuk boni zo
Vjen dita me dal ku kanuni po lyp gjak
Skerlipi e ka sidren e madhe po don me mar hak
Qetri pagunte lek që ky mos t'lirohet
Po nuk ka vu kuror që nuk koruptohet
Bishat tërbohen kur bashkohen
Sonte po dal që njoni (jauu) te

Ma can trapin problemet
Rri larg Rri larg
Un prap tap e kom jetën
Rri larg Rri larg
Nakaut me të tretën
Rri larg Rri larg
Une boj xhum ti më sjell të drejtën

Rri larg Rri larg
Vetëm
Rri larg Rri lar (4x)

Ky tekst u dërgua nga Mefail FariziFeaturing: Big Basta
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/10/2010


Më Shumë Këngë Nga Stresi:


Komente 0


Stresi - Rri Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rri Larg".
3. Video është e këngës "Rri Larg", por nuk këndohet nga Stresi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.