A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Suat Dushi - Mesuesi I Pare  (Feat. Selma Bekteshi)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/12/2011

2011-12-23T23:27:20

Featuring

Selma BekteshiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Mesuesi I Pare" sung by Suat Dushi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Suat Dushi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Kozma Dushi - Mesuesi I Pare

erdha prape ne shkollen time
mbaj ne zemer nje mall te madh
ne mes nxenesve perseri me del
mesuesi im i pare
ne u ritem dhe kudo
na gjen sot neper atdhe f
jalen tuaj shpesh kujtojm
mesuesi pari ti je per neeeee

se harrojme mesuesin e pare
me mesove abc-ne
qe te behem djal i mbare
dhe me gjak ta mbroj atdhen ( 2x )

Dhimiter Dushi - Mesuesi I Pare

erdha prape ne shkollen time
mbaj ne zemer nje mall te madh
ne mes nxenesve perseri me del
mesuesi im i pare
ne u ritem dhe kudo
na gjen sot neper atdhe f
jalen tuaj shpesh kujtojm
mesuesi pari ti je per neeeee

se harrojme mesuesin e pare
me mesove abc-ne
qe te behem djal i mbare
dhe me gjak ta mbroj atdhen ( 2x )

Stefi Prifti & Endri Prifti - Mesuesi I Pare

erdha prape ne shkollen time
mbaj ne zemer nje mall te madh
ne mes nxenesve perseri
me del mesuesi im i pare
ne u ritem dhe kudo
na gjen sot neper atdhe
fjalen tuaj shpesh kujtojm
mesuesi pari ti je per neeeee
se harrojme mesuesin e pare
me mesove abc-ne
qe te behem djal i mbare
dhe me gjak ta mbroj atdhen ( 2x )


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019