Suela Sokoli Poezi
Suela Sokoli

Tema: Poezi Për Mësuesit


Mesuesit E Mi

mesuesit i falenderojme
qe dhane nje kontribut te madh per ne
dhane gjithqka te tyre
qe te behemi dikush ne jete


ne kurr sdo ju harrojme
dhe gjithmone do ju kujtojme
per gjdo gje u falenderojme
se si ju nuk ka ne bote


ju gjithmone na keni mesuar
gjdo mesim na keni shpjeguar
per asgje sna keni kundershtuar
ne gjdo aspekt na keni ndihmuar

si prind i dyte ju keni qene
qe gjithmone veq dije na keni dhene
veq dashuri na keni fale
per asgje sna keni share

- Poezi nga Suela Sokoli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1