Suela Sokoli Poezi
Suela Sokoli

Tema: Poezi Për Shkollën


Ekuacionet

neser kam matematik
dhe sa per ekuacionet sduauk i'a tia di
une pelqej gjuhe e letrsi
por ne fund asgje nuk di

ekuacionet jane te veshtira
por gjithmone sthuhet e mira
se per ekuacione asnje sia rrok
e ne fund mbetemi duar bosh

ekuacion na u be koka
per asgje nuk ia rroka
nuk ia rrok ne matematik
jam e para ne fizik

per nje shenj na humbi koka
per nje ekuacion u rrotullua toka
se mesuesja shum na rrah por ne fund
por ne fund nuk dime asgja

kot se koti bej matematik
se me mire eshte ne fiz
ne fizik ne formula na mbyti
e ne fund asnjeher s'na pyti

une mesuesin shume e dua
edhe pse shpesh me godasin mua
me godasin kot se koti
e as per vete ata nuk i'a rrokin

- Poezi nga Suela Sokoli


- U dërgua nga Lela Sokoli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1