Suela Sokoli Poezi
Suela Sokoli

Tema: Poezi Dashurie


Dhimbje Dashurie

Diten e gjyqit do vij te te takoj
ndoshta do vdes se s'mund te lotoj
por edhe nese lot sheh ne syrin tim s'do jete me nga dhembja por do jete mallkim
Se plaget e shpirtit s'do kene me meshire
borgjet do ti paguash ne te njejten menyr
Zoti eshte i drejte dhe s'do meshiroj
per lotet qe kam derdhur rende do te ndeshoje
pendohu i dashur nga djalli shpeto
me mashtrove mua por tjeter mos mashtro

- Poezi nga Suela Sokoli


- U dërgua nga Suela Sokoli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1