Suela Sokoli Poezi
Suela Sokoli

Tema: Poezi Dashurie


Perse

perse qenka jeta perse qenka perendia
perse qenka loti perse qenka vetmia
Perse une linda dhe vazhdoj te jetoj
kur prej teje jom larg e me sy s'te shikoj
perse o zot me denove vetem mua
dashurine ma largove dhe me bere te vuaj
Perse asnjeher s'tregove meshir ndaj meje
zemren ma helmove e shpinen ma ktheve
ai njeri qe e desha ai me tradhetoi
Une atij i besova por ai s'me besoi

- Poezi nga Suela Sokoli


- U dërgua nga Suela Sokoli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0