Suela Sokoli Poezi
Suela Sokoli

Tema: Poezi Për Mërgimin


Dasma Jote

Nje dite te pashe ty ne rruge kur kalove
e kuptova qe do me flisje
por ula koken dhe nuk te shikova
Ne radhe te pare te respektova
si njeri me miresi
kur me thoje te kam si moter
pse e ktheve ne dashuri
pse kerkon te me flasesh
kur ti ke gabime plot
perse ne syte e mi kerkon te shikosh lot
pse e respekton shoqerine time
kur me mua ti nuk flet
mos mendo se enderrat tua do ti kthesh ne realitet
lotova ne kete jete per ty
gjithqka ty ta dhurova
pse behesh dhe ti tradhetar kete kurr se mendova
ne kete moment qe po shkruaj jam shum e merzitur
kush ishte ajo qe na ndau
kam nevoje per ta ditur
tani me s'po e zgjas se kam shum per ty
veq merre nji nuse te bukur dhe bashk kalofshi jete te lumtur
kam deshir diten e dasmes ti dhuroj dy trandafila kur te pyes nusja jote thuaj mi dha lamtumira
dhe i thuaj nuses tate qe e kam dasht nji vajz si ti
qe e doja me gjith shpirt por ne mes na hyre ti

- Poezi nga Suela Sokoli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1