Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sulejman Borova - Potpuri Popullore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Vaj si qenka ba dynjaja
Mos me rujtun e qenë gjallë
Uno i mjeri fukaraja
Paskam ndodhun pa ikbal

Uno i mjeri fukaraja
Paskam ndodhun pa ikbal

N'penxhere ke dalë
Për me ba sehir x2
Prit të them nji fjalë o moj goce
Nji fjalë për të mirë x2

Une ty moj të kam dasht
Prej së vogli dhe fëmije
Stë vjen keq
Me më lan ej aman
E te marrësh hajde tjetër njeri
Ah moj zemër e i e
E shumë durove aman
Digju digju hajde bre shpirti jem

Morra rrugën tatpërpjet
Qesh nji gur e rash me fjet x2

Ktheva kryet kah Gjakova
Vaj vaj vaj
Syt e mija fillun me qa x2

Hade Gjyle beja Gjyle e gjate e holle
E kuqe si molle
Ej pse s'flet moj me gojë hej hej
Hajde Gjyle mori mollë
Nuk të la pa t'shti në dorë
Hajde Gjyle mori dush
Për gjunkat që ke në gjushë

E ha ha

Hade Gjyle beja Gjyle e gjate e holle
E kuqe si molle
Ej pse s'flet moj me gojë hej hej
Hajde Gjyle mori mollë
Nuk të la pa t'shti në dorë
Hajde Gjyle mori dush
Për gjunkat që ke në gjushë x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Sulejman Borova - Potpuri Popullore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Popullore".
3. Video është e këngës "Potpuri Popullore", por nuk këndohet nga Sulejman Borova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sulejman Borova:


Komente 0