Më mbaj mend (për 1 muaj)

Suzana Qatipi - Kur Je Në Rresht Me Partizanët Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I.
Nje shok une kisha, nje syshkendije
qe erdhi nje mbremje partisan
Ku shkon i them ti je femije
e pushka mbi koke te del.

II.
Mbi bore ne ecnim dhe mbi gure te serte
I ngrire o vogelush I them une,
Do rrime te forte ne kambe gjithe jeten
se i poqem kembet ne keto udhe.

Refreni

Ai ne faqe vinte armen
e buzeqeshte gjithnje ai
kur je ne rresht me partizane
ti rritesh shpejt sa er'e malit.

III.
Nje vogelush ne kishim me arme
qe fluturonte neper predha
Dhe thosh' kur jam me partizane
me duken plumbat harabela.

IV.
Kalojme lugine, e qafe, e koder
me kengen tone qe nuk ndalej
e rritej luftetari i vogel
e balli I doli permbi male.

Refreni

Ai ne faqe vinte armen
dhe buzeqeshte gjithnje ai
kur je ne rresht me partizane
ti rritesh shpejt sa er'e malit.


Suzana Qatipi - Kur Je Në Rresht Me Partizanët
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Je Në Rresht Me Partizanët".
3. Video është e këngës "Kur Je Në Rresht Me Partizanët", por nuk këndohet nga Suzana Qatipi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Suzana Qatipi:


Komente 0