A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Syzana Tahirsylaj - Moj E Mirë Ortek Bore


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/02/2013

2013-02-09T17:23:18

Boll e mirë moj ortek bore,
bardh e kuq gishtat e dorës,
ma ke shtatin si qefina,
ma ke flladin si rudina

Vend per vend ku ke kalue
t'i kerkova ooo
sytë e tue

Nisi bora me u shkrie,
mori fshati hijeshie,
kan nis krojet me u kthjellue,
gjithë bilbilat me këndue

une n'këtë anë e ti n'at anë
njani-tjetrit ooo besë i dhamë...

Mos ki dert moj ortek bore
Se vij unë e t'marr për dore,
rrugën tane e din çobani
për me t'çu deri te stani

Nd'hije t'mollës vëmë kunorë,
zogjtë e malit i kem dasmorë


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019