Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

T.I. - Real Love

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Real Love".
3. Video është e këngës "Real Love", por nuk këndohet nga T.I..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

T.I. - Real Love  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Real Love" kënduar nga T.I..
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enca & Ardit Cuni - Real Love

I feel my heart beat
Everytime Our eyes meet
Oh oh oh eoh

Oh we’re so in tune
Our love could shake this room
Oh oh oh eoh

I can be your lover
You can be my bunny
When we met I knew
You were the one for me

Keep on rocking to it
Just the way you do it
(I know this love is real)
Keep on rocking to
Just the way you do it

Wait for me
together we are strong
Our hearts beat as one
Oh This is Real Love
Wait for me
together we are strong
Our hearts beat as one
Oh This is Real Love

I wanna take you
I wanna break you
oh oh oh eoh
I wanna take you
I wanna break you
oh oh oh eoh

This is amazing
You’re driving crazy
U can search in my heart
You will find its not there

Keep on rocking to it
Just the way you do it
(I know this love is real)
Keep on rocking to
Just the way you do

Wait for me
together we are strong
Our hearts beat as one
Oh This is Real Love
Wait for me
together we are strong
Our hearts beat as one
Oh This is Real Love

I feel my heart beat
Everytime Our eyes meet
Oh oh oh eoh

This is amazing
You’re driving me crazy

Keep on rocking to it
Just the way you do it
Babe don’t go away
wanna hear you say

Real love,real love,
real love,real love

I wanna break you
oh oh oh eoh
I wanna take you
I wanna break you
oh oh oh eoh

Wait for me
together we are strong
Our hearts beat as one
Oh This is Real Love
Wait for me
together we are strong
Our hearts beat as one
Oh This is Real Love

Engerd Tiger - Real Love

Teksti:

I derdhi lot si oqean per personin qe se kam /
nina vet m'shelna ndhom e qes kryt en gjam /
Masnej hi ner jorgan e e shof qe osht ftof /
Jena ngat shum po si me jetu tjeter bot /
Se sjom tip qe mvje marre met thon t'du/
Une e di qe i len kejt veq me kon me mu /
Analizoje kuptoje qe zemra pa mu st'rreh /
Dit po ecin un po nalna pja nisi tu i njeh /
Po jetoj me shpresa qe nashta ndrron men /
kurdo qe kthehesh te un ki me pas ven
Diamanati ma i madh qe nboten tem shkelqen /
Ose engjulli mbrojts qe mbron kur loni flen /
T'rrok lemza op un nonstop jom tut permen /
Tash kam ma shum per ty e tash m'len /
Veq nese pak zemra t'dhem e ki meshir /
Kthehu te un plotsoma ket deshir /

Ref x2:

Une po foli qka em ndodhi Pe kallxoj ket histori /
Kam sene me than edhe pse jam i ri /
Shprehi dashni e jo tradhti ngom /
Une e di qe em nin me zemer e me zemer um kupton /

Nuk di po tutna mos po tu bona monoton /
Po lyp dashni po dashnin ti spe kupton /
Nuk di ku merr guximton dashninme kthy n'idhnim /
Po lypi bashkim mjafton veq 1 perqafim /
Kqyre lotin tim kqyrma ftyren a jom zbeh ?
Je e vetmja besom qe me shpirt e ndjej /
Ato koh ato dit ato momenta t'kalunee /
E bone vet punen mos thuj u kon e shkrune /
Nuk du mu nal tu fol edhe nese pa kontroll /
Dashni e madhe qe filloj en shkoll /
E di terqethet trupi kur ta ngojsh tkujtohen /
Ato ndjenjat pa kufi sbesoj qe harrohen /
Jepma 1 rast mos e ul kryt kur tem sheh /
Se em nje e tnjoh se jem kon deri dje /
E dojm njoni tjetrin prej si na dy jem lind /
T'du me shpyrt nuk di a tkom bindddddddddddd ?

Ref x3:

Une po foli qka em ndodhi Pe kallxoj ket histori /
Kam sene me than edhe pse jam i ri /
Shprehi dashni e jo tradhti ngom /
Une e di qe em nin me zemer e me zemer um kupton /

Ref :

Une po foli qka em ndodhi Pe kallxoj ket histori /
Kam sene me than edhe pse jam i ri /
Shprehi dashni e jo tradhti ngom /
Une e di qe em nin me zemer e me zemer um kupton /

Albana Azizi (Thaila) - Real Love

Une e ndjej, te djej
sa here qe sycken vej ne shtrime,
zemera ime rren.
Njej, te ndjej
ouououou me ty te jem.

Me mjafton nje shikim, e di me mua ti je.
Te perqafuar un me ty fluturoj mbi re.
Sonte nje puthje vec nga ty e pres me pa durim,
ty ty engjulli im,
ty ty engjulli im.

And i feel love
Une kam nevoj per ty,
me trego sa me do.
REAL LOVE, love, love..
forte me perqiafo...

And i feel love
Une kam nevoj per ty,
me trego sa me do.

REAL LOVE ah ah ah...
forte me perqiafo...

Me mjafton nje shikim, e di me mua ti je.
Te perqafuar un me ty fluturoj mbi re.
Sonte nje puthje vec nga ty e pres me pa durim,
ty ty engjelli im,
ty ty engjelli im.

And i feel love
Une kam nevoj per ty,
me trego sa me do.
REAL LOVE, love, love..
forte me perqiafo...

And i feel, And i feel...
And i.. (x6) and i feel love..
Une kam nevoj per ty,
me trego sa me do.

REAL LOVE, love, love...
forte me perqafo...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga T.I.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet